Değişen ve gelişen dünya ile teknoloji de hayatımızda önemli bir yer almaya başladı. Özellikle iş dünyasını etkileyen teknoloji, doğru kullanıldığı zaman sizi yüksek yerlere taşıyabileceği gibi daha dibe de çekebilir. Peki, neden teknoloji iş dünyasında bu kadar önemli? Çünkü teknoloji her yıl gelişiyor, gelişmesi ile birlikte yeni iş trendleri de ortaya çıkıyor. Sizin tek yapmanız gereken geleceğe yönelik iş hedefleriniz için hangi iş trendinin size en uygunu olduğunu bulmak. Nasıl mı? Uzmanlar sizin için bu soruyu cevaplamış. Yapılan araştırmalara göre yeni ödeme yöntemleri, nakliye rekabeti, yapay zeka (AI), Freelancer çalışmak ve Network Marketing yakın gelecekte iş dünyasını derinden etkileyecek.İş hayatınızda başarılı olmanız için uzmanlar tarafından belirlenmiş 5 trendi sizler için bir araya getirdik.

1- Yeni Nesil Ödeme Seçenekleri

Müşteriler daha esnek bankacılık modelleri ve ödeme yöntemleri arıyorlar. Hız ve güvenlik denklemin büyük bir bölümünü oluşturuyor. Hatta temassız kredi kartı ödemelerinin önemli bir trend olacağı öngörülüyor.Şirketinizin geleneksel olmayan ödeme yöntemlerini de kabul etmesini sağlamakyeni yılda yeni müşteriler kazanmanın anahtarı olabilir.

2- Yapay Zeka (AI)

Yapay zeka (AI), 2018’de ana akıma girmeye başladı. Sohbetler ve sanal asistanlar varlıklarını çok çeşitli sektörlerde hissettiriyor. Bu ilerlemelerin her biri müşteri deneyimini geliştirmek veya iş operasyonlarını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Her bir AI uygulaması kendi işiniz için gerekli olmasa da, mevcut seçenekleri analiz etmeniz, süreçlerinizi ve hizmetlerinizi nasıl geliştirebileceklerini dikkate almanız önemlidir.

3. Nakliye Savaşları

Bir ürün alırken kargo hızı ve ücreti sizin için olduğu kadar müşterileriniz için de önemlidir. Son zamanlarda müşteriler, alışveriş yaparken ücretsiz ve hızlı gönderime de bir hayli dikkat ediyor. Birçok önemli firma, müşterileri üstün nakliye fırsatlarıyla etkilemek için, artık tüm dünyanın takip ettiği “Kara Cuma” savaşına girdi. Diğer büyük perakendeciler ise ücretsiz nakliye seçeneklerini geliştirmeye devam ediyorlar. E-ticaret işletmeleri için ürün serisini artırmak, yeni müşteriler kazanmaya yetmeyecektir. Daha hızlı ve düzenli bir teslimat süreci sağlamak markanızın başarısı için önemli bir fark yaratacaktır.

4. Uzaktan Çalışmak

Giderek artan dijital ve merkezi olmayan dünyamız, insanların kendi iş girişimlerini başlatmak için daha fazla fırsat yarattı. Yapılan anketlere göre çalışanların yüzde 43’ünden fazlası uzaktan çalışmakta ve bu durum artarak devam etmekte. Birincisi, çalışanlar ofis dışında daha fazla zaman geçirmelerini sağlayan esnek çalışma saatlerine her zamankinden daha fazla önem veriyor. Şirket politikalarını uzaktan çalışmaya izin verecek şekilde uyarlamak, çalışanın elde tutulan kalıcılığını artırmaya yardımcı oluyor. Ancak verimliliği uygun seviyelerde tutmak için uygun şekilde yönetilmesi önemli. Esneklik ve yüksek kaliteli sonuçlar elde etmek için doğru dengeyi bulmak, işletmelerin en iyi ve en parlak iş ekonomisine atlamalarını sağlamaya çalıştıkça çok önemli olacaktır.

5. Network Marketing

Network Marketing sektörü kişiye kendi işini kurma ve yönetme imkanı sunduğundan, insanlara çalışma yeri, çalışma saatleri, giyim-kuşam ve elde edilen gelir gibi bir çok konuda özgürlük tanımaktadır. Ayrıca bu sektör kişilere yüksek gelirin yanı sıra bir hayat tarzı da sunmaktadır. Girişimciler için fırsat kapısı olarak gölen Network Marketing sistemi, son yıllarda ülkemiz dahil bütün dünyada yaygınlaşmaya başlamıştır. İşinizde Network Marketing sistemini kullanmak aradaki mali çıkışı düşürecek ve bu da sizin mutlak kazancınızı artırmanızı sağlayacaktır.

2019’da doğru bir şekilde ilerleyip kârınızı artırmanız için sizinle paylaştığımız bu listede göründüğü gibi iş piyasasını alt üst edebilecek birçok yeni trend ortaya çıkma aşamasında. Siz de bu listedeki yenilikleri araştırıp, iş planınıza nasıl dahil edebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Böylece iş dünyasında rekabet ederken geride kalmazsınız.