Doğrudan satış sektörü tam zamanlı olarak network marketing profesyonellerinin çalıştığı bir alan iken, “ek gelir” olarak da akla gelmektedir. Doğrudan satış çok gözde bir sektör olmasına rağmen bu işi yapacak kişinin belirli kriterlere sahip olması gerekir. Mesela doğrudan satış yapacak kişinin kendine ve yaptığı işe inanması gerekir. Bu işe başlamadan önce kararlı olmak da son derece önemlidir. Doğrudan satış oldukça keyifli olmasının yanında aslında biraz da reddedilme gibi durumlar da söz konusudur. Tam da bu noktada kararlı olmak sizi böyle durumlardan kurtarır.

18 yaşını tamamlamış herkes, doğrudan satış işini yapabilir. Bu işi yapabilmek için bir ürün veya hizmet gerekir. Burada aslında önemli olan nokta satış yapacağınız ürün veya hizmeti daha öncesinde deneyimlemiz ve bu ürün veya hizmetin bilinen bir markanın olması. Deneyimlemediğiniz bir ürünü satmak size olumsuz bildirim olarak geri döner. Deneyimlediğiniz bir ürünün satışını yapmak ise size çok şey kazandırır. Kullandığınız bir ürününü satışını yaparken o ürün hakkında her şeyi bilmeniz müşterilerin sorularına hızlı ve net cevap vermenizi sağlar.

QNET ile Networkünüzü Genişletin

2010 yılından beri ülkemizde hizmet veren QNET’in ürün ve hizmetlerini satarak hem kendinize hem de çevrenizdekilere fayda sağlayabilirsiniz. QNET ürün ve hizmetleri bilindiğinden ve geniş kullanıcı kitlesi olduğundan dolayı networkünüzü daha hızlı bir şekilde genişletebilirisiniz. Bu işte zorlanacağınızı veya yapamayacağınızı düşünüyorsanız bir daha düşünün çünkü QNET Bağımsız Temsilcilerine çeşitli eğitimler veriyor. Böylece müşterilerinize karşı daha başarılı networker olabilirsiniz.

Doğrudan Satış ile Sosyalleşin

Bu meslekte networkünüzü genişletmek için sosyalleşmek son derece önemli. Siz ne kadar sosyal olursanız çevrenizle olan ilişkiniz o derece iyi olur. İyi ilişkiler iyi işleri de beraberinde getirir. Doğal olarak insanlar sizden ve sattığınız ürünlerden konuşup birbirlerine tavsiye edecekler. Böylece networkünüzün genişlemesi hızlanmış olacak. Ayrıca sosyalleşmek size iş yapmaktan çok, arkadaş ortamında vakit geçiriyormuş hissi vereceğinden iş yapmanın stresini de azaltmış olursunuz.

Doğrudan satış sektörünün avantajlarını anlattığımız yazımızı okumak için tıklayın.