Günümüzde yaşam standartları çok artmasa bile her şeyin pahalı olması, ekonomide yaşanan dengesizlikler insanları ikinci bir iş arayışına yönlendiriyor. Aldığı ücretten tatmin olmayan kişiler ek gelir kaynağı ararken, buna ek olarak ailesi ve sevdikleri ile daha fazla vakit geçirmek isteyenler de ek iş arayışı içinde oluyorlar. Ayrıca günlük iş temposundan sıkılan ve daha rahat bir iş ile daha fazla kazanç elde etmek isteyenler de yine alternatif iş arayışına giriyorlar.

 Günlük yaptığınız işten aldığınız para, giderlerinizi tam olarak karşılayamıyor olabilir ya da diğer etkenler size “ek iş yapmalısın” çağrısında bulunabilir.

Ek iş yapacak veya yapmayı düşünenlerin, kafasına takılan ilk soru hangi işi yapacağı oluyor. Ek iş denildiğinde insanın aklına onlarca iş geliyor ama ek iş yaparken hem çok yorulmamak hemde ay sonunda giderden fazla gelir elde etmek geliyor. Peki, hangi işi yapmak size bu imkanları sağlar? Dünya genelinde 180 Milyar doları aşan bir sektör olan doğrudan satış ek gelir denildiğinde akla ilk gelen işlerdendir. Bunun sebebi ise doğrudan satışın aslında pek çok imkanı bir arada barındırmasından kaynaklanıyor.

 Doğrudan satış yapan biri QNET gibi network marketing sektöründe lider bir firma ile çalışabilir. Bu firmanın ürün ve hizmetlerini satarak hem kendine hem de çevresindeki insanlara fayda sağlar. Ürünler bilinen ve kullanılan ürünler olduğu için satış işinde çok fazla zorlanmaz ve kısa sürede potansiyel networkünüzü keşfedersiniz. Bu da sizin daha fazla sosyalleşmenize ve yeni arkadaşlıklar edinmenize olanak sunar. Buna ek olarak doğrudan bu işi yaptığınızda eski işinizden daha fazla gelir etme olanağı da bulabilirsiniz. Burada hemen önemli bir noktaya vurgu yapmakta fayda var. Doğrudan satış işinden elde edeceğiniz gelir sizin çalışmanız ve networkünüzü yönetmeniz ile doğrudan alakalı bir süreçtir. Bu işte başarılı olan kişiler kendi işlerini bırakıp tamamen bu işe yöneliyorlar. Öncesinde ise başarılı olmak için belirli unsurları yerine getirmek gerekiyor.

Buradaki linkte bu işi yapan kişilerin nasıl başarıya ulaştıklarını okuyabilirsiniz.