Geçim derdinin iyiden iyiye hissedildiği ve neredeyse herkesin ek gelir için boş vakitlerinde para kazanabileceği bir iş aradığı bir dönemden geçiyoruz. Mevcut işinizden elde ettiğiniz gelir size az geliyorsa ya da para biriktirmek için daha fazla kazanmak istiyorsanız, ek gelir olarak yapılacak birçok iş ile boş vakitlerinizde daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Ek gelir elde etmek isteyenlerin en büyük avantajlarının teknolojinin gelişmesi, internetten para kazanmak için farklı yolların keşfedilmesi ve yeni sektörlerin giderek değer kazanması olduğu büyük ölçüde kabul görüyor.

Makale Yazın

Evde ek iş yaparak yan gelir kazanmanın en basit ve hızlı yollarından biri makale yazmaktır. Eğer bilgisayarınız ve internet bağlantınız varsa birkaç saat içerisinde makale yazarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle teknik konularda makale yazabiliyorsanız çok daha fazla gelir elde etme şansınız artmaktadır.

Gereksiz Eşyalarınızı Satın

Evinizde kullanmadığınız çok fazla eşya mı var? Bu eşyaları, sosyal medya üzerinden veya bazı ikinci el satış uygulamaları üzerinden rahatlıkla satıp ek gelir elde edebilirsiniz.

Doğrudan Satış

Doğrudan satış, pek çok insanın yapabileceği bir iş olmasından ötürü günümüzün gözde sektörleri arasında gösterilmektedir. Herhangi bir patrona, belli bir zaman aralığına, mekan kısıtlaması gibi bağlayıcılara gerek duymayan ve bu gibi pek çok artısı bulunan doğrudan satış, aynı zamanda iyi bir gelir kapısıdır. Müşteriden doğrudan geri bildirim alınması, bir sonraki ürün veya hizmetin üretilmesinde firmayı doğrudan üretim konusuna yönlendirmekte ve rekabet avantajı sağlamaktadır.

Fotoğrafçılık

Fotoğrafçılık gibi amatörce yaptığınız bir hobiyi gelir elde etmek için nasıl bir meslek haline dönüştürebileceğinizi hiç düşündünüz mü? Bu alanda çalışan birçok site, karşılıklı telif haklarına uygun bir şekilde paylaşım yapmak için fotoğraflar arıyor. Bunu yapmanın en kolay yolu, fotoğraf çekme hobinizi kullanıp, bol bol resim çekmek ve çektiğiniz resimleri onlara göndermektir.

Kendi Online Kursunuzu Oluşturun

Evden ekstra para kazanmak için en iyi yollardan biri de çevrimiçi kurslar oluşturmaktır. Şimdi, bu önceden yapılmış bir zaman yatırımı gerektirir. Ancak, diğer pasif gelir getirici faaliyetler olarak, işi bir kez yaparsınız ve bunun için tekrar tekrar ödeme yapılır.

Aşçılık

Bazı insanlar yemek yapmayı çok sever. Eğer siz de yemek yapmayı çok seviyor ve bu hobinizi ileri bir boyuta taşımak istiyorsanız, mutfağınızdan yiyecek içecek işi işletmeyi bir düşünün.Doğum günü partileri, akşam yemekleri veya diğer etkinlikler için kek veya kurabiye gibi yiyecekler yapıp satışa çıkarabilirsiniz.

Temizlik Sektörü

Bu sektörde gidebileceğiniz birçok yön var. Eğer başka hiç kimsenin çalışmak istemediği saatlerde çalışmayı göze alırsanız, ofis temizliği yaptırmak isteyen müşterileriniz olabilir. Perakende çalışabilir ve etrafınızdaki bir iki blokluk alanda müşteriler bulabilirsiniz. Restoranların her gün iyice temizlenmesi gerektiği için bu şekilde sabit birkaç müşteri edinebilirsiniz.

Takı Yapmak

Takı işine girmenin çok farklı yolları ve çalışabileceğiniz çok farklı materyaller vardır. Çalışırken en çok alet gerektiren muhtemelen metal malzemeler olacaktır. Fakat cam, plastik, tüy, boncuklar ve hatta ahşap gibi, takı yaparken kullanabileceğiniz birçok farklı malzeme bulabilirsiniz. Böylece birbirinden farklı el yapımı takılarınızı satışa çıkarma şansı elde edebilirsiniz.

Çocuk Bakıcılığı

Muhtemelen çocukları seviyorsunuzdur. Kendi çocuklarınız da varsa, onların yanında birkaç çocukla daha ilgilenme fikri size mantıklı geliyor olabilir. Amerika’da çocuk bakımı sektörü yükselmeye devam etmekte olan bir sektör. Çoğu insan çalışırken çocuklarının bir enstitü ortamında değil de ev ortamında bakılmasını ister. Bu da demek oluyor ki evde çocuk bakımı işine hemen başlayabilirsiniz.