Bu yazımızda sizlere, bugün bırakmanız halinde enerjinizi ve motivasyonunuzu kayda değer bir oranda artıracak ve sizi daha üretken bir yaşam tarzına götürecek alışkanlıklardan bahsedeceğiz.

Mükemmeliyetçi Olmaya Çalışmak

Hayatımızdaki her şey her zaman mükemmel olmayabilir. Mükemmelliğin önemli olduğu zamanlar vardır ancak genel anlamda sandığınız kadar önemli olmayabilir. Bu yüzden, kusursuzluk konusunda takıntılı olmaktan kaçının. Bu, sizi tüketir ve tüm enerjinizi aşağı çekebilir. Unutmamak lazım; hiçbir şey veya hiçkimse kusursuz değildir.

Başkalarının Ne Düşündüğüne Çok Fazla Takılmak

Her zaman bir şey hakkında konuşan ya da şikayet eden insanlar olacaktır. Negatif insanları dinlemek yorucudur. Sizin önemsemediğiniz bir olay ya da durum varsa, oraya takılmak enerjinizi tüketebilir. Etrafımızdaki insanların düşüncelerine göre yaşamaya başladığınızda, bir süre sonra kendi isteklerinizi de göz ardı etmeye başlayabilir, fikirlerinizi açıkça söylemekten çekinebilirsiniz.

Geçmişteki Kötü Tecrübeleri Düşünmek

Kontrolünüzde olmayan bir şey için endişelenmek gibi geçmiş hakkında düşünmek de size hiçbir şey kazandırmaz. Bu davranış aksine bugünkü motivasyonunuzdan götürür. Her insanın hayatında acı tatlı tecrübeleri olabilir. Önemli olan, bunlardan ne gibi dersler çıkardığınızı hatırlamanız ve hep önünüze bakmanızdır.

Hayır Diyememek

Bazen sevdikleriniz için, bazen kıramadığınız biri, bazen de patronunuz için; sürekli etrafınızdaki insanları memnun etme ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu yüzden çevrenizdekilere hayır demekte çok zorlanabilirsiniz. Kendinizi istemediğimiz şeyleri yaparken ya da onlar hakkında sorumluluk alırken bulabiliriz. Çözüm ise hayır demeyi öğrenmektir.

“Başkalarına “evet” derken, kendinize “hayır” demediğinizden emin olmalısınız.” der, Paulo Coelho.

Spor Yapmayı Ertelemek

Spor bizim için bir iş veya zorunluluk değildir ama sağlıklı ve mutlu yaşamanın en etkili ve önemli yollarından biridir. Spor yapmak endorfin salgılamanızı sağlar. Aynı zamanda kendiniz için ayırdığınız güzel bir zamandır ve daha sağlıklı hissetmenize yardımcı olur. Haftada birkaç kez spor yapmak için kendinizi zorlayın. Bir spor salonuna gitmeye ayıracak vaktiniz yoksa bile koşmaya veya yürüş yapmaya önem verin.

Yukarıda sıraladığımız alışkanlıklardan sıyrılarak enerjinizi düşüren faktörleri hayatınızda uzaklaştırmış olacaksınız. Bu sayede enerjinizi doğrudan yükseltecek ve başarı yolunda kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz. Unutmayalım ki girişimci olmak, başarılı bir QNET bağımsız temsilcisi olmak enerji ister.

Enerjinizi yükseltmenin yanında özgüveninizi artırmayı da istiyorsanız konu ile ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.