Bir işi evden yapmak, girişimciliği düşünen bireyler için harika bir stratejidir. Çevrimiçi çalışan, evdeki işletmeler için oturma odanızdaki koltuğunuzdan başlatabileceğiniz girişimcilik fırsatlarına olanak tanıyan tonlarca fikir var.

  1. Blog

Blog yazarlığı, eğilimlerinizi beslemek için sadece eğlenceli bir çevrimiçi aktivite değil, aynı zamanda akıllı bir internet işi fikri. Sadık bir kitleye sahip kaliteli bir blog, Google AdWords, bağlı kuruluş ortakları veya sponsorlu blog yayınları aracılığıyla reklam verenlerle ortaklık yaparak iyi bir kazanç getirebilir.

Bir blogdan para kazanmak kolay bir iş değildir ancak tutkunuz varsa ve özgün bir konu hakkında yazıyorsanız, blog yazarı olmak kesinlikle akıllıca bir iş fikridir.

  1. Ağ Pazarlamacılığı

Network Marketing günümüzde giderek popülerleşen yeni nesil bir ticaret modelidir. Türkçe karşılığı ağ pazarlama olan bu sektör son yıllarda popüler olmaya başlamıştır. Bu sistemde kişi kendi emeği ile doğru orantılı gelir sağlamaktadır ve tüm katılımcılara eşit fırsatlar sunar. Network Marketing bildiğimiz geleneksel sistemden tamamen farklıdır. Geleneksel ticarette üretici bir firmanın ürününü müşteriye ulaştırabilmesi için bir çok aracı kullanması gerekir. Network Marketing modelinde ise müşteri ile tüketici arasında sadece tek bir aracı vardır. Ağ pazarlamada şirket, ürünlerini veya hizmetlerini kendi temsilcileri vasıtasıyla müşterilerine ulaştırır.

  1. Sosyal Medya

Neredeyse tüm işletmeler sosyal medya varlığını korumanın önemini anlıyor, ancak her kurum tam zamanlı bir sosyal medya yöneticisi ile çalışmayı göze alamıyor Kendinizi bir Sosyal Medya Yöneticisi olarak düşünün ve günlerinizi tweetleyerek, Facebook’ta gönderi paylaşarak ve Instagram fotoğraflarını çekerek geçirdiğinizi hayal edin. Sosyal medya ilgi alanınızsa, bu sizin için mükemmel bir ev tabanlı iş fikri olabilir.

  1. Web Geliştirme

Web geliştiricisi, freelancer olarak iyi bir yaşam sürdürebileceğiniz bir başka özel iş alanıdır. Herkesin web desteğine ihtiyacı vardır ve eğer teknik bilgi birikiminiz varsa

Buy Kamagra UK

, kendi evinizden çalışarak işinizi kolay bir şekilde başlatabilirsiniz.

  1. Danışmanlık

Çok değerli bir alanda geniş bir deneyime sahipseniz, kendi danışmanlık işinizi kurmayı düşünün. İşletmeler genellikle şirket içinde birisini işe almak yerine, onlara yardım etmek ve rehberlik etmek için danışmanlara bakarlar. Popüler danışmanlık sektörleri arasında siber güvenlik, finans, muhasebe ve grafik tasarım  gibi alanlar yer almaktadır.

  1. Metin Yazarlığı

Çevrimiçi işletmeler, web sitesi ziyaretçilerini memnun etmek için içeriğe giderek daha fazla bağımlı hale geliyor. Ancak, herkes doğuştan bir yazar değildir. Bu nedenle işletmeler her zaman kaliteli çevrimiçi içerik oluşturmak için serbest yazar ve editör ararlar. Genelde işletmeler serbest çalışan yazarlarla çalışmaktan mutlu olur. Bu da dünyanın her yerinden potansiyel olarak çalışabileceğiniz anlamına gelir! Bilgili bir tercüman iseniz, freelance copywriting işi de iyi bir fikir olabilir.

  1. Grafik Tasarım

Birçok işletme, logolar, özel antetli kağıt, infografik ve web tasarım çalışmaları için serbest grafik tasarımcıları aramaktadır. Dijital görsel varlıklar çevrimiçi olarak daha da değerli hale geldiğinde, grafik tasarımcıların evden uzaktan para kazanmak için pek çok fırsatı var.