Hayatımızın çoğu kısmını uzak geleceği düşlemeden geçiriyoruz. Düşlediğimiz zaman dilimi yakın bir gelecek oluyor ve yaptıklarımızın uzun yıllar sonra nasıl bir etkisi olacağını düşünmüyoruz.

Bugün yaptığımız her şeyin karşılığını gelecekte iyi ya da kötü anlamda alacağız. Örneğin, kişisel gelişiminize önem vermeyi bırakmanız gelecekte daha donanımlı birisi olmanızı doğrudan olumsuz olarak etkileyecektir. Aynı şekilde kendinize yapacağınız her yatırım da başarı basamaklarını tırmanmanıza yardımcı olacaktır. Unutmamalısınız ki siz geleceğiniz için yapıp yapmayacaklarınıza karar verirken bile zaman akıp gidiyor.

Önünüzde yıllar boyu sürecek bir ömür var. Bugün yapacaklarınız sizi ve sevdiklerinizi doğrudan etkileyecek. Kendiniz ve çevrenizdekiler için faydalı bir şeyler yapmak istiyorsanız bugün düşünmeye başlamanın ve aksiyona geçmenin tam zamanı! Eğer aklınızın bir yerinde girişimci olma fikri varsa ve kendinizde o potansiyeli görüyorsanız daha fazla beklememelisiniz. Çünkü her zaman bekleyenler değil hareket edenler kazanır.

Bugün geriye kalan hayatınızın ilk günü! Bunun bilincinde olarak geleceğiniz için adımlar atmaya başlamalısınız. Hiçbir şey başarıya ulaşmanıza engel olmamalı. Girişimci olarak hayalinizin işine ve kurduğunuz düşlere kavuşmak için durmaksızın çalışmalısınız.

Kararlarınızın hayatınızı nasıl etkileceğini düşünerek ona göre hareket etmelisiniz. Bugünü sonuna kadar değerlendirmelisiniz. Ertelemek için bahaneleri bir kenara bırakıp geri kalan için rutininizi bozmalısınız. Hayat sizin hayatınız ve kimse siz istemediğiniz sürece buna müdahale edemez. Kararlarınız hayatınızın kalanına eşlik edecek bunu sakın unutmayın. Bugünü yaşayın ve geleceğinizi tasarlayın!

Hayatınızın geri kalanı için hala adım atmadıysanız diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.