Girişimci ekonominin sizin için nasıl çalışmasını istersiniz? Hayatımız hızla akıp giderken kendi işinin sahibi olmak sizce de o kadar zor mu? Günümüzde değişim çok hızlı bir şekilde renk değiştirebiliyor. Artık eskisi gibi girişimcilik alanları insanları maddi yönden zorlamıyor aksine internetin hayatımıza girmesiyle büyük bir pazara ulaşmamızı kolaylaştırıyor. Bu da demek oluyor ki büyük şirketlerle rekabet etmek için sizin de büyük bir şirket olmanıza gerek yok. Hatta bir şirket binanıza bile kira ödemenize ihtiyaç yok. Çoğu büyük şirketteki köklü kültürler, piyasada ayakta kalmalarını zorlaştırıyor. Bugünün rekabetçi dünyasına odaklanamayışları bir çoğunun sonunu getiriyor. Ancak bu değişim sizin gibi esnek girişimciler için harika bir dünya. Ulaşmak istediğiniz pazar elinizin altındaki bilgisayarınızda, tabletinizde, hatta akıllı telefonlarınızda.

Network marketing günümüzde gençlerin ve kendi işini kurmak isteyenlerin yoğunlukla araştırdığı bir sektör. En güzel tarafı ise eski düzenin aksine ne bir dükkan ne de bir vergi maliyeti hatta işçisidir, sigortası, stopajı derken bu liste uzayıp gidiyor. İnsan biraz oturup mantıklı düşününce network marketinge daha sıcak bakmaya başlıyor. Hatta kendi işinin patronu olabilmek için bağımsız temsilcilikler, ufak bir yatırımı varsa franchise gibi konuları araştırmaya yöneliyorlar. Tam da burası hayatının dönüm noktası olabiliyor. Belki de hayatında en iyi kararını aldığı bir yönelime girebiliyor kişi.

Girişimcilik kavramı artık hayatımızın her yerinde karşımıza çıkıyor. Ülkemizin doğusunda hayvancılık sektörüne atılan başarılı kadın girişimcilerle karşılaşırken, batısında el örmesi işini farklı bir boyuta taşıyan amcalarımız olabiliyor. Bu örnekler aslında imkansızı başarmalarının sonucu değil; tam aksine başarabileceklerine inanmaları sonucu oluşan girişimler. Hatta network marketing şirketleri sayesinde girişim dünyasına atılan

, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak işinde başarılı olan bir çok insan var. Bu durum tamamen kişinin kurduğu iletişimle alakalı bir durum. Bugün onlardan söz ediyorsak bu tamamen girişime attıkları cesur adımları sayesinde. Sonuç olarak network marketing girişimciler için büyük bir pazar ve bu pazarı doğru kullanan girişimciler arasında yer almak önemli bir konu.

Hayatımıza bu tür bir yönelim girişimlerimiz ve geleceğimiz için belirleyici bir etmen olabilir. Bu açıdan bakacak olursak hedeflerimizi iyi belirlemeli sonuç odaklı düşünmeliyiz. Girişimleriniz üzerinde ki avantajları iyi araştırıp buna göre strateji belirlemeliyiz.

Girişimci ruhumuzu ön plana çıkarıp daha fazla yazıya ulaşmak için tıklayabilirsiniz.