Çeşitli nedenlerden dolayı ülkemizde ve dünyada girişimciliğe eğilim bir hayli arttı. Özellikle son yıllarda genç kuşak, girişimciliği bizlere daha çok benimsetti. Bunun en büyük nedeni ise gençlerin belli saatlerde, belli bir ücret karşılığı, birinden emir alarak, yeteneklerini ve başarılarını kısıtlamak istememelerinden kaynaklanıyor diyebiliriz. Fakat girişimci olmak sanıldığı kadar kolay olmamakla beraber bu alanda yapılan yeniliklerle her geçen gün biraz daha kolaylaşmaya devam ediyor.

Girişimcilerle ilgili sürekli yeni atılımlar yapan ve onlara her türlü desteği sağlayan KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) bu kurumlardan biri. Bugüne kadar uygulamalı girişimcilik eğitimlerini belirlenen kurumlarda verirken

, artık teknolojinin nimetlerinden yararlanarak daha fazla girişimciye daha kolay ve etkin bir eğitim sunmayı amaçlıyor. Yakın zamanda başlattığı yeni çalışmaya göre girişimciler ve girişimci adayları e-Akademi sistemi ile internet üzerinden eğitim alabilecekler.

Hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen girişimciler artık uzaktan eğitim alarak bu yolda daha hızlı ilerleyecek. Peki nasıl olacak bu sistem, nereden ulaşılacak? Sisteme e-devlet üzerinden giriş yapılacak ve yeni sistem sayesinde dersler internet üzerinden de verilecek. Uzaktan eğitim ile birlikte örgün girişimcilik eğitimi de devam edecek. Yeni sistemde anlatımlı ders videolarının yanı sıra interaktif ve etkileşimli ders içerikleri de verilecek. Ayrıca sistemde e-kitap ve sınav soruları da yer alıyor olacak. Eğitim programını tamamlayan girişimcilere online e-belge oluşturulacak ve bu belgeye sahip olan girişimciler iş planlarına göre yeni girişimci desteğinden yararlanabilecekler.

Bu yıl itibariyle KOSGEB girişimcilik desteğinde de köklü değişimlere gitti. Girişimciliği Geliştirme Destek Programı’nı hayata geçirerek, imalatçı ve teknoloji tabanlı girişimcilere 370 bin liraya, kendi işinin patronu olmak isteyen geleneksel girişimcilere de 60 bin liraya kadar destek vermeye başladı. Bu değişimlerle beraber daha şimdiden girişimcilik daha kolay ve çok kişi tarafından tercih edilen bir iş haline geldi.

Zaten Network Marketing gibi girişimi tabana yayarak, herkesin yapabileceği bir iş haline getiren iş kolları varken, bir de bu hareket girişimciliği daha da yaygın hale getirecek. Yakında pek çok kişinin girişimci olarak, kendi çalışma saatleriyle, kendi işinin patronu olarak piyasada yerini aldığı günleri göreceğiz. Siz de girişimciliği kendinize uygun görüyorsanız, KOSGEB’in sunduğu şartlar, eğitim süreci ve sermaye gibi taleplerin yanı sıra Network Marketing işi de güzel bir başlangıç için doğru bir tercih olabilir. Network Marketing hakkında detaylı bilgi ve güvenilir, köklü bir kurumla çalışmaya başlamak için www.qnetturkiye.com.tr  adresini ziyaret ederek, bilgi alabilirsiniz. Girişimciliğe başlarken eğitim durumu, yaş, büyük sermayeler gibi konular hakkında çekinceleriniz varsa, QNET sizler için en uygun alternatif olabilir.