Bu yazımızda sizlere girişimcilerin mutlaka izlemesi gereken filmleri sıralıyoruz. Eğer bu filmleri izlemediyseniz mutlaka izlemenizi öneririz. Bu filmleri izlemenin sizin üzerinizde mesleki açısından büyük yararı olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Girişimcilik denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri olan ve doğrudan satış sektörünün öncüsü QNET’in kurucularından Joseph Bismark’ın dediği gibi “Hatalarınızdan ders aldığınız sürece zarara uğramış sayılmazsınız.” Her hata bir ders ve bilinçlenme niteliğinde olmalıdır. Size önereceğimiz filmlerden de kendinize ders çıkarabilir ve motive olabilirsiniz.

Borsa – Wall Street (1987)

 Bir işin içinde para varsa işler normal gidişatından daha farklı bir hal alabiliyor. Sizin için önemli olan para mı? İşte bu sorunun cevabını bu filmde bulabilirisiniz.

 

Umudunu Kaybetme – The Pursuit of Happyness (2006)

 

Adından da anlaşılacağı üzere filmin konusu yılmadan amacı uğruna savaşan bir girişimcinin yaşamı. Gerçek bir yaşam hikayesinden uyarlanan film size müthiş bir ilham verecek.

Silikon Vadisi’nin Korsanları – Pirates of Silicon Valley (1999)

Paul Freiberger’ın kitabından uyarlanan 1999 yapımı filmde iki teknoloji devinin yani Apple ve Microsoft’un kuruluş aşamaları o dönemin şartları ile ele alınmış. Bu filmde azim ve inancın size neler katabileceğini net bir şekilde göreceksiniz.

Startup.com (2001)

2001 yılında çekilen film, bir internet girişiminin hangi aşamalardan ve ne zorluklardan geçtiğini aktarıyor. Filmde ayrıca ünlü dot-com balonu da konu alınıyor.

Sigara İçtiğiniz İçin Teşekkürler – Thank You for Smoking (2005)

Girişimciliği anlatırken pazarlamayı anlatmamak olmazdı tabi. Zararları saymakla bitmez sigaranın bile aslında nasıl pazarlanabileceğini net bir şekilde gösteren film pazarlama anlamında adeta bir ders niteliğinde.


Bağımsız Temsilci olmak istiyorsanız mutlaka izlemeniz gereken videoları sıraladık. Göz atmak için tıklayın.