Yaptığınız iş her ne olursa olsun başarı her işin vazgeçilmezidir. Fakat eğer bir girişimciyseniz başarılı olmak ve girişimin sürdürülebilir olması hayati önem taşımaktadır. Bu yazımızda bir girişimin nasıl başarılı olacağı ve onu başarıya götüren pazarlama tekniklerinden bahsedeceğiz.

Doğruları Keşfedin

Satış, bir ürünün doğru zamanda doğru yerde doğru tüketiciye sunulmasıdır. Eğer zaman, mekan ve kişi gibi kavramlar uygun ise satış işlemi başarılı olarak gerçekleşir. Pazarlamaya çalıştığınız ürün ya da hizmet hakkında şu listeyi kontrol edin:

  • Doğru Yer
  • Doğru Zaman
  • Doğru Müşteri
  • Doğru Ürün/Hizmet

Sürecin doğrularından herhangi biri oluşmamış olsa bile satış işlemi gerçekleşmeyebilir. Bu noktada satıcının doğru satış ortamını oluşturmak için çabalaması gerekmektedir.

Bağlantılarınızı Güçlü Tutun

Girişimcinin her şeyden önce insan ilişkileri güçlü olmalıdır. İyi bir girişimci sürekli olarak yeni insanlarla tanışmalı ve çevresinde yer alan insanlarla bağını da tamamıyla koparmamalıdır. Çevrenizdeki insanlar aynı zamanda sizin için yeni çevrelere açılan kapılardır ve girebileceğiniz yeni çevreler yeni iş fırsatlarına dönüşebilir.

Kendinize Yatırım Yapın

Başarılı bir girişimci olmak her şeyden önce donanımlı olmak demektir. Kazanılması gereken bu donanım sadece girişimcinin uzmanlık alanında değil, alanı yakından ilgilendiren faktörler üzerinde de olmalıdır. Bu noktada girişimci kendi eksikliklerini keşfetmeli ve bu eksiklikleri kapatmak için ne yapması gerektiğini öğrenmelidir. Girişimcinin katılacağı eğitim programları, yapacağı araştırmalar ve okumalar ona işini geliştirme anlamında çok şey katacaktır.

Eğer QNET Bağımsız Temsilcisi iseniz yukarıda sıraladığımız maddeleri kendinize prensip olarak edinir ve uygularsanız elde etmek istediğiniz başarıya daha rahat ulaşabilirsiniz. Sizi başarıya götürecek teknikleri sıraladığımız yazımızı da mutlaka okumalısınız.