Her girişimin beslendiği çıkış noktaları vardır. Bunun yanında başarılı girişimcilerin beslendiği ortak düşünceler de bulunmaktadır. Bu yazımızda bir girişimcide bulunması gereken 5 düşünce yapısından bahsedeceğiz.

 

Çok Çalışırsanız Başarı Kaçınılmazdır

Elbette hiçbir başarı tesadüf değildir ve kendiliğinden ayakları ile durduğunuz yerde size gelmez. Başarıya ulaşmanın en temel adımı öncelikle çalışmaktır. Eğer gerçekten girişimci bir ruha sahipseniz çok çalışmak sizin kontrolünüzden çıkacak ve içgüdüsel bir gereksinim olacaktır.

 

Her Şeyi Mükemmel Yapmak Zorunda Değilsiniz

Unutulmaması gereken temel unsurlardan biri de her işin mükemmel olamayacağı gerçeğidir. Yaptığınız iş ne olursa olsun en iyisini yapmak tabi ki önemli fakat bunu takıntı haline getirmek size ve işinize zarar verir. Sadece elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Bunun sonucunda olumlu bir geri dönüş alamasanız bile üzülmeyin ve çalışmaya devam edin. QNET network liderlerinin söylediği gibi reddedilmeye hazırlıklı olun ve bu durumu takıntı haline getirmeyin. Sadece bu durumlardan başarı ve ders çıkarmayı iyi bilmelisiniz.

 

Bazı Şeyleri Tek Başınıza Yapamazsınız

Atalarımızın söylediği gibi, bir elin nesi var iki elin sesi var. Bu söz bir girişimcinin başucu sözü olmalıdır. Bunun sebebi ise yaptığınız işi tek başına yapmak elbette size başarı sağlar ama neden bu başarınızı artırmayasınız ki? Örneğin, doğrudan satış işi yapıyorsunuz. Tek başınıza bir ürün veya hizmet satmanız zor olabilir ama QNET gibi bir markanın ürünlerini satmak başarılarınıza başarı katar.

 

Her İşte Risk Payı Vardır

Hangi işi yaparsanız yapın her işin riski vardır. Burada önemli olan hep söylediğimiz gibi mevcut riski minimize edecek işlere yönelmek. Kendi işinizi kurup doğrudan ürün veya hizmet satmak gerçekten büyük risk gerektirir. Bunun yerine daha çok bilinen ürün ve hizmetleri hali hazırda satılan markanın ürünlerini pazarlamanız riski azaltmanızı sağlayacaktır.

 

Her Zaman Öğrenilecek Yeni Şeyler Vardır

Yeniliklere ve öğrenmeye her zaman açık olmalısınız. Ben artık bu işte oldum öğrenecek bir şey kalmadı düşüncesi sizi her zaman geriye götürür. Bu yüzden kendinizi geliştirecek eğitimlere mutlaka katılın ve işiniz ile ilgili deneyimli kişilerle sıkça sohbet edin.

Nasıl bir girişimci olduğunuzu merak ediyorsanız hemen buraya tıklayarak testimizi çözün!