Kitap okumak sizi her alanda geliştireceği gibi, sizi hayatınız boyunca yönlendirecek etkiye de sahiptir. Kitap okumak düşünsel becerinizi geliştirirken diğer yandan da ikna kabiliyetinizi güçlendirir. Eğer girişimcilikle ilgili kitap okumayı seviyorsanız veya kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu yazımızı mutlaka sonuna kadar okumalısınız. Gelin sizi geliştirecek ve yeni bakış açıları kazandıracak bu muhteşem eserlere birlikte bakalım.

Kitap önerilerine geçmeden önce, QNET’in kurucusu Joseph Bismark’ın şu sözü sizi gerçek liderlik konusunda fazlası ile yönlendirecektir. “Bir lider asla pozisyona veya güce bağlı değildir. Bunun yerine, başkalarının hedeflerine ulaşmasına yardımcı olma konusundaki gerçek endişesi nedeniyle yol alır.”

1.Mutluluk Dağıtmak

Girişimciler için başucu niteliğindeki bu eseri mutlaka kütüphanenize dahil etmelisiniz. Kitapta bir şirketin nasıl yönetileceğinden, hayatımızdaki tutku ve hedefleri nasıl keşfedeceğimize kadar pek çok yönlendirme var. Mutluluk Dağıtmak kitabı ile kişisel gelişim serüvenine hazır olun. Kitapta yazar size öğütler veren bir bilgeden ziyade sizinle konuşan ve dertleşen bir arkadaşınız gibi samimi ve bir o kadar da açık bir üslup ile kaleme almış eserini.

2.Başarılı Olmak Bir Tercihtir

Hayatı boyunca iş konusunda başarıyı çok büyük efor sarfetmeden, emek vermeden yakalayabileceğini düşünen insanlar vardır. Başarılı Olmak Bir Tercihtir kitabında ise gerçek başarıya ulaşabilmenin çeşitli zorluklardan ve başarısızlıklardan geçtiğini anlatıyor. Başarı sizin için öyle bir şey olmalı ki bir ihtimal olmanın veya bir şans olmanın ötesine geçmeli. Bu kitapta gerçek başarıyı tadacaksınız.

3.Mor İnek: Farklılaşarak İşinizi Dönüştürün

Mor İnek girişimcilikle, pazarlamayla ve reklamcılıkla ilgisi olan herkesin okuması gereken bir kitap. Seth Godin’in kaleme aldığı bu kitap küçük ve orta ölçekli girişimcilerin yol haritası olacak nitelikte. Girişimciler Godin’in tarif ettiği mor yolu izleyerek kendilerini aşacak ve büyük başarılara nasıl imza atacaklarına dair ipuçları elde edecekler. Godin, girişimcilerin bu yollardan nasıl geçeceğini eğlenceli bir üslupla dile getiriyor.

4.İknanın Psikolojisi

 Eğer bir girişimci veya girişimci adayı iseniz en temelde iki şeye ihtiyaç duyarsınız. Bunlardan birincisi inanç ikincisi ise ikna. Kendinize ve yaptığınız işe ne kadar inanırsanız ve karşınızdaki insanı ne derece ikna ederseniz işte o kadar başarılsınız demektir. İknanın Psikolojisi, kitabı aslında hayatın her alanında ihtiyaç duyduğumuz ikna olmanın ve ikna etmenin içsel sürecini anlatan bir kılavuz niteliğinde. Prof. Robert B. Cialdini’nin kaleme aldığı bu kitap deneylerden yola çıkarak hazırlanmış bilimsel gerçeklere dayanıyor

5.Neden Satın Alırız?

Bir girişimcinin nihai amacı bir ürün veya hizmetin satışını gerçekleştirmektir.  Kendinizi sadece girişimci olarak değil ürününüzü satın alan müşteri olarak konumlandırın. Müşteri sizin satmış olduğunuz ürünü neden alsın? İşte bu ve bunun gibi pek çok sorunun cevabı bu kitapta. Sattığınız ürünü tüketici gözünden görmenizi ve onun gibi düşünmenizi sağlayacak olan bu kitabı mutlaka okumalısınız.

Girişimcilerin izlemesi gereken filmleri de sizler için sıraladık. Okumak için tıklayın.