Network marketing ve doğrudan satış sektöründe ülkemizde öncü konumdaki şirketlerden biri olan QNET’in kurucularından Joseph Bismark’ın doğrudan pazarlama ve network marketing ile ilgili görüşlerine bakalım:

Önceleri network marketing, Bismark’ın çok ilgisini çekmemişti. Bu durum Dato Sri Vijay Eswaran ile tanışmalarına kadar devam etti. Eswaran aslında network konusunda oldukça bilgi birikimine sahipti. Eswaran ile tanışmalarının ardından Bismark’ın düşünceleri fazlasıyla etkilendi. O günden sonra Bismark network marketing sektöründe başarılı olabileceğine inandı. Bu inanç Bismark’ı harekete geçirdi. Bismark bugün pazarlama sektöründeki en büyük iş kolu olan network marketing alanında hizmet veren QNET’in kurucularındandır. Bismark’ın bu başarısının ardında ise söylediği şu söz yatmaktadır. “Sadece ekibim kadar iyiyim.”

Network Marketingte Başarılı Olmanın Sırrı

Network marketing alanında başarılı olmanın pek çok adımı vardır. Bismark’a göre network marketing sektöründe başarının sırrı temelde çok çalışmak ve çok emek vererek bu iş gücü ve emeğin başkasına da aktarılmasıdır. Şöyle ki; normal bir işte günde 8 – 9 saat çalışarak para kazanırsınız. Kendi işinizi kurduğunuzda ise bir kişiyi işe almanız durumunda mevcut yapmış olduğunuz işin saati 14-16 saate çıkar. Buna ek olarak daha fazla kişiyi işe alarak sağladığınız kazancı artırır ve başarı sağlarsınız. Bunu network marketinge uyarladığımızda ise çok sevdiğiniz bir ürün veya hizmeti satmaya başlarsınız sonra ekibinizi kurarsınız. Kendi iş gücünüzü ve bilgi birikiminizi bu ekibe aktarırsınız ve o insanlarda sizin gibi çalışırlar böylece hem siz hem de ekibiniz kazanç sağlar olur.

Joseph Bismark’ın network marketing ile ilgili sorulara vermiş olduğu cevapları okumak için tıklayın.