Sermayesiz olarak, kendi evinizden dahi para kazanmaya başlayabileceğiniz birçok iş fikri var. Ancak en başarılı kadın girişimciler bile yeni iş fikirlerine karar verirken zorluk yaşayabiliyor. Kendi işinizi yapmak ve yeni bir meslek sahibi olmak istiyorsanız fakat ne tür bir işe başlayacağınızdan emin değilseniz, sizin için hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz. Ayrıca listedeki iş fikirlerinin çevrimiçi olarak yürütülebilir olması özellikle sermayesi bulunmayan kadın girişimciler için iyi bir başlangıç diyebiliriz.

Evinizden Yapabileceğiniz İş Fırsatları

Giyim

Giyim kadınlar arasında en dikkat çeken sektörlerin başında geliyor. Günümüzde birçok kadın işini kendi evinden yürütüyor. Vizyon sahibi olan bazı yaratıcı kadınlar ise kendi giyim markalarını başlattılar. Giyim endüstrisi birçok küçük işletme fırsatı sunmaktadır. Çevrimiçi siteler sayesinde basılı bir mağazaya sahip olabilirsiniz.

Bu sektörde ilerlemeyi düşünüyorsanız değerlendirebileceğiniz alt kategoriler şu şekildedir; kısa-uzun kol gömlek, hoodie, pantolon, elbise ve iç giyim ürünleri.

Blog

Blog yazmak, ister bireysel ister işletme sahibi olan herkes için güçlü bir araçtır. İnsanlar yaratıcı bir şeyler okumayı sever. Kadınlar mükemmel hikayeler yazabilir ve çok para kazanabilirler. Blog yazmak, gerçekten de toplum üzerinde sosyal ve ekonomik bir etkiye sahip olmak isteyen kadınlar için güzel bir ev tabanlı iş fikridir.

El İşi

Bazı kadınlar el işi yapmayı her şeyden çok sever. Bu noktada bilmeniz gereken tek şey yaptığınız el işlerini nasıl satacağınız. El işi fikri, seçkin müşterileri çekmek için büyük potansiyele sahip bir fikirdir. Çevrimiçi mağazanızı açarak yaptığınız ürünleri çok geniş kitlelere ulaştırabilir ve satabilirsiniz.

E-Kitap

Yazmayı seviyor musunuz? Cevabınız evet ise, e-kitap yazarak ve yayınlayarak çok para kazanabilirsiniz!

E-kitap yazmak için özel bir gereksinim ya da teknik yoktur, tek ihtiyacınız olan yazılarınızı mükemmelleştirecek yaratıcılık becerileridir. Kitap yazma zevkine sahipseniz, e-kitap yazmak elbette kadınlar için en iyi iş fikirlerinden biridir.

Medya Sektöründe Yapabileceğiniz İş Fırsatları 

Sosyal Medya Danışmanlığı 

İnternet ve sosyal medya aracılığıyla milyonlarca insana ulaşabildiğimiz bir dünyada yaşıyoruz. Sosyal medyanın toplum üzerindeki rolü ihmal edilemez ve benzer şekilde, işletme sahipleri günümüzde sosyal medya pazarlamasının önemini bilmelidir.

Kadın girişimci olarak, insanların sosyal medya üzerinden işlerini büyütmelerine yardımcı olmak için danışmanlık ve pazarlama işleri yürütebilirsiniz.

Fotoğrafçılık

Dijital dünyada, herkes fotoğrafçı gibi poz veriyor ama harika fotoğraflar çekmek çok zor. Fotoğrafçılık konusunda tutkuluysanız, tutkunuzu oldukça karlı bir işe dönüştürebilirsiniz. Fotoğrafçılık ve özellikle çevrimiçi fotoğraf satmak, kadınlar için çok iyi bir iş fikridir.

İhtiyacınız olan tek şey, en son özelliklere sahip iyi bir kamera, iyi fotoğrafçılık bilgisi ve bu alanda biraz deneyim.

Network Marketing İş Fırsatları

Günümüzün yükselen trendi girişimcilik, kendi işini kurma hayali olan kişiler için büyük bir fırsattır. İş dünyasında yaşanan rekabetin önemli bir alternatifi durumunda olan girişimcilik aynı zamanda günden güne kendine iş yaşamında daha çok yer edinmek isteyen kadınlar için de önemli bir fırsattır. Kadınların potansiyellerini keşfetmeleri ve güçlerinin farkına varmaları adına projeler gerçekleştiren QNET, network marketing sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alıyor. Kendinizi network marketing alanında geliştirmek ve yeni iş fırsatları elde etmek istiyorsanız bu seçenek sizin için doğru bir tercih olacaktır.

Çevirmenlik

Bu seçenek gerçekten de yatırım getirisi yüksek ve özgün bir girişim olabilir. Bu işe başlamak için tek ihtiyacınız, farklı dilde çeviri becerisine sahip farklı kişilerden oluşan bir ekip oluşturmak. Bu girişime, tüm çeviri hizmetlerini veren bir ajans olarak başlayabilirsiniz. Çevrimiçi işletmeler, çeviri hizmetlerine milyonlarca harcama yapar. Bu eğilim, kadın girişimciler için önemli iş fırsatlarını da beraberinde getiriyor.

Yaşam Koçluğu

İnsanların tavsiye için başvurdukları kişi siz misiniz? Peki bu özelliğinizi daha geniş bir perspektife yayarak gelir elde etmek istemez misiniz Bu işi yapan kadın sayısı tahmin ettiğinizden çok daha fazla. Müşterilere kariyerleri, sağlıkları, işletmeleri veya zihinsel refahları konusunda danışmanlık yapmak iyi bir girişimcilik fikri olabilir.