İş hayatından sosyal hayata kadar bütün alışkanlığımızın ve düzenimizin değiştiği bir virüs salgını ile karşı karşıyayız. Tüm dünyaya hızla yayılan bu salgın ile birçok şey değişti ve değişmeye devam ediyor. Peki, insanlığın kazandığı bu yeni tecrübe çalışma hayatında neleri değiştirecek?

E-Ticaretin Önemi Artmaya Devam Edecek

Yakın dönemde tecrübe etmişsinizdir. Satın almanız gereken her şey aslında e-ticarette mevcut ve ihtiyaçlarınızı giderme konusunda bir zorluk yaşamıyorsunuz. Bu noktada, markalar ve tüketicilerin bu yöndeki eğilimi gitgide artacak ve e-ticaretin payı hiç olmadığı kadar yükselmiş olacak.

Mağazalara İlgi Eskisi Gibi Olmayacak

Değişen tüketici davranışları, mağazalara olan ilgiyi azaltmaya devam edecektir. Girişimci ya da girişimci adayı iseniz, mağaza tabanlı bir işe kalkışmak bugün ve yakın gelecekte akıllıca olmayacaktır. Mekandan bağımsız girişim örneklerinin yıldızı gitgide parlayacaktır.

Evden Çalışma Kavramı İş Hayatında Daha Çok Benimsenecek

Evden çalışanlar daha çok farkına varmıştır, aslında ofislere bağlılık düşündüğümüz kadar güçlü bir gereksinim değilmiş. Bu farkındalığın artması doğru orantılı olarak ofis yerine bağımsız çalışmanın yerini kuvvetlendirecektir.

Online Konferans Programlarına Olan İlgi Artacak

Toplantı çalışma hayatının olmazsa olmaz konuları arasındadır. Bazı önemli toplantılar için uzun yollar gidildiği dahi olur. Salgın süreci çalışanlara, aslında video konferansla da verimli toplantılar yapılabileceğini tekrar göstermiş oldu. Bu nedenle ilgili gelecek dönemde bu yönde bir artış gösterecektir.

Tecrübe ettiğimiz salgın süreci, çalışma hayatında pek çok şeyi değiştireceğinden dolayı, bu yazıda sizler için öncelikle değişecek çalışma hayatı dinamiklerini paylaştık.