Girişimcilik tüm enerjisini motivasyondan alır. Herkesin ise motivasyonunu sağladığı farklı kaynakları vardır. Sinemanın büyülü dünyasının da iyi bir motivasyon sağlayabileceğini düşündük. Bu yazımızda sizlere izleyince kendinizi daha motive hissedeceğiniz 4 filmi sıralamak istedik. 

Rocky

Elbette motivasyon denince aklımıza ilk gelen film Rocky oluyor. Hikayesi, müziği, etkileyici sahneleriyle motive eden filmlerin en başında geliyor diyebiliriz. Filmde kimsesiz ve yoksul bir boksörün başarıya giden hayat hikayesini konu alınıyor. Azmi ve sıkı çalışmasıyla 7’den 70’e herkesi motive eden bu filmde azmin nasıl zafere dönüştüğünü izliyoruz.

Forrest Gump

Çocukluğundan beri sıkıntılar yaşayan Forrest’ın zeka seviyesi diğer insanlara göre geridedir. Bu nedenle devlet okullarına girmekte bile zorlanan Forrest

, zaman geçtikçe önündeki engelleri kaldırarak birçok başarıya imza atacaktır. Bu başarılarının ne kadar farkında olmasa da bildiği bir şey varsa o da kafasına koyduğu şeyden asla vazgeçmemesidir.

Ölü Ozanlar Derneği

1950’li yılların Welton Akademisi disiplinli ve saygın bir okuldur. John Keating’in göreve başlamasıyla okulda çok şey değişecektir. Ölü Ozanlar Derneği, motivasyon anlamında çok güzel dersler verirken izleyene yoğun duygular yaşatmaktadır. İmkansızın başarılabileceğini, sevginin ve dayanışmanın hayattaki önemini ve bir öğretmenin öğrencilerinin hayatını nasıl değiştirebileceğini en iyi şekilde aktarmaktadır.

Enigma

İkinci Dünya Savaşı sırasında Naziler tarafından geliştirilen ve mühendislik dehası olarak adlandırılan şifreleme makinesi Enigma’yı çözmek imkansız olarak görülmekteydi. Bu makineyi çözmek için donanımlı bir ekip ve ciddi bir çalışma gerekliydi. Kurulan ekibin en dahi üyesi Alan Turing’in imkansız görüleni başaracak ve milyonlarca insanın hayatını kurtaracaktır.

Motivasyonunuzu yerine getirecek filmleri sizler için sıraladık. Girişimcilerin izlemesi gereken filmlere göz atmak isterseniz diğer yazımızı da okumanızı öneririz.