Yazılarımızda girişimciliğin ne olduğundan, zorluklarından ve artı değerlerinden sıklıkla bahsediyoruz.  Bu yazımızda ise günümüzün en popüler satış-pazarlama alanlarında network marketingin girişimcilikteki konumunu ve girişimciler için nasıl bir fırsat olduğunu ele alacağız.

 

Bir girişim kurmak dışardan çok çekici görünebilir hatta kolay bile zannedilebilir ancak durum aslında anlaşıldığı gibi değildir. Her girişim alanına göre ürün ya da hizmet, iş ortakları, satış kanalları, sermaye gibi temel gereksinimleri gerektirir. Bunların hepsini bir araya getirebilseniz de işin doğası gereği risk her zaman vardır ve günümüzdeki girişimlerin çok az bir kısmı başarıya ulaşabilmektedir. Çok değişkenli bir tüketim dünyasında, en az onun kadar değişkene sahip girişimcilik kulvarında başarıya ulaşmak dışardan gözüktüğünden çok daha zordur.

Yukarıda yazdıklarımız sizin motivasyonunuzu kırmasın çünkü şimdi sizlere gerek bir fırsattan bahsedeceğiz. Bahsettiğimiz zorlukları network marketingle aşabilirsiniz. Sektörün öncülerinden QNET, girişimcilere karşılarına çıkan zorlukları aşmalarında yardımcı oluyor ve onları destekliyor.

QNET bağımsız temsilcisi olarak kendi işinize sahip olmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Bunun yanında QNET’in yıllardır müşterilerine ulaştırdığı kaliteli ürün ve hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Her hedef kitleye uygun olan ürün-hizmet yelpazesini kullanarak satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bunları yaparken ise şirket kurmanıza ve mağaza tutmanıza gerek kalmayacaktır. Diğer iş ve pazarlama kollarında girişimci olmak beraberinde yüksek sermaye ihtiyaçlarını ve risklerini getirse de network marketingde risk her zaman daha azdır.

 

Sıraladığımız artı nedenleri girişimciliğin zorluklarıyla kıyasladığımız anda şunu rahatlıkla dile getirebiliriz. Network marketing girişimciler için fırsattır!

İçinizdeki girişimci ruhu daha iyi keşfetmek istiyorsanız bu yazımızı da okumalısınız.