Mevcut koronavirüs salgınının, ekonomik durgunluğa neden olup olmayacağı konusunda gündemde birçok haber yer almakta. Ölümcül bir salgın hastalığın ötesinde, COVID-19, her şeyden önce her alanda durgunluğa neden oluyor.

Hisse değerleri azalıyor, insanlar dükkanlarını kapatmak zorunda kalıyor ve bazı çalışanlar ücretli izinlere ayrılıyor. Tüm dünyanın ekonomik olarak bir sarsılma yaşadığı ortada. Bu noktada rahat bir nefes alabilen tek bir alan var, o da evden çalışma uygulaması. Bazı şirketler bu uygulamaya geçmiş olmasına rağmen, evden çalışma tüm iş kolları için uygun değil.

Network Marketing sektörünün en önemli avantajı ise sizlere evden çalışma koşullarını sürekli sağlıyor olması. Onlarca yıldır devam eden bir iş modeli olan, ilişkiler ve ağızdan ağıza (WOM) pazarlama aracılığıyla doğrudan satış tekniği kullanılan bu iş kolunda ağ pazarlamacısı, sadece yaptığı satışlardan para kazanmaz, aynı zamanda programa veya şirket bünyesine dahil ettiği kişiler üzerinden de para kazanır. Bu iş modeli kesinlikle karmaşık değildir ve en önemlisi de bir ofisinizin olmasına ihtiyaç duymamanızdır.

Evden çalışmanın bu tür kriz dönemlerinde hayat kurtaran bir iş modeli olduğunu tekrar hatırlatıyorken, ileride kariyer tercihi yaparken bu faktörü de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.