Girişimcilik, birçok insan için yüksek gelir ve daha iyi bir hayat standardı fırsatı anlamına gelmektedir. Bu fırsatları maaşlı bir işte çalışarak elde etmenin mümkün olmadığını fark eden bireyler, girişimciliğe yönelmektedirler. Türkiye’de girişimciliğin son zamanlarda iyice yükselmesinin başlıca nedeni de budur. Özellikle sosyal medyanın aktif bir şekilde kullanılmasıyla birlikte, girişimciliğe yönelim artmıştır.

Türkiye’de doğrudan satış sektöründe 1.5 milyon serbest girişimci faaliyet gösteriyor. Yıllık cirosu 1.2 milyar lirayı aşan bu sektörde, gelir elde eden 1.5 milyon kişinin yaklaşık yüzde 80’ini kadınlar oluşturuyor. Dolayısıyla girişimcilik desteklenirken, girişimciliğin; kadınların ekonomik ve sosyal hayatta daha aktif bir rol oynamasını mümkün kılması beklenmektedir. Bu sistem içerisinde kadınlarımızın da aile ve ülke ekonomisine katkı sağlamaları, bu işin ne kadar doğru bir noktaya temas ettiğinin göstergesidir.

Network Marketing sistemi doğru uygulanırsa, insanlara kendi işini kurma fırsatı sunuyor. Özellikle kitlesi, diğer mesleklere kıyasla oldukça gençtir. İsminin yeni yeni duyulmaya başlanmasının yanı sıra, şimdiden 100 milyondan fazla bağımsız temsilci ile dünya çapında 180 milyar dolarlık satış gerçekleştirilmektedir. Araştırmalara göre, diğer mesleklerden farklı olarak, bu sektörde ve ulaştığı başarıda kadınların ve Y kuşağının payı çok büyüktür.

Özellikle, Network Marketing sisteminin son zamanlarda oldukça yaygın olması ile beraber birçok kadın girişimci de bu alana yönelmeye başladı. Doğru ve köklü bir şirketle çalışırsanız, sınırsız kazanç imkanı sunan bu sistem, aynı zamanda kadın girişimcilerin işlerini kurmaları, büyütmeleri ve yönetmeleri açısından büyük bir fırsattır. Bu sistem sayesinde başarılı olmak için yapmanız gereken en önemli şey, istek ve hevesle çalışmaktır. Network Marketing, büyüyen bir meslektir ve bu sisteme kadınlar öncülük etmektedir.

 

Diğer yazılarımız için; KADINLARIN NETWORK MARKETING’DE FARK YARATMASININ 5 SEBEBİ