Doğrudan pazarlama sektöründe networkü geniş olan girişimci kendine birçok anlamda artı değer sağlar. Aslında sadece kendine değil çevresinde değer katar. Tek başına network her zaman yeterli olmayabilir. Bu networkün nasıl yönetildiği de oldukça önemli bir konudur. Bu yazımızda size networkünüzü  nasıl geliştireceğinizden bahsedeceğiz.

Önce Satacağınız Ürünü Tanıyın

Eğer ne satacağınızı bilmiyorsanız doğal olarak nasıl satacağınızı da bilmiyorsunuzdur. Bir ürünü kullanmadan o ürün hakkında yeterli deneyim ve bilgi birikimine sahip olmazsınız. Bir ürünü satmadan önce onu siz deneyimlemezseniz ilk satışta olumsuz bir izlenim bırakabilirsiniz ve satış yaptığınız kişi sizden olumlu değil olumsuz bahseder. Bir ürünü satmadan o ürünü deneyimler ve yeteri kadar bilgi sahibi olursanız karşınızdaki kişiye ürünü satarken deneyimlerinizden yola çıkarak satış yaparsanız ve ürünü satın alan kişide aynı deneyimleri yaşayıp ürünün faydasını gördüğünde hem üründen memnun kalacak hem de size olan güveni artacak ve çevresine de tavsiye edecektir.

İlk Networkünüz Yakın Çevreniz Olsun

Eğer doğrudan satış işi ile uğraşıyorsanız ilk networkünüzün yakınlarınız olması size çok katkı sağlar. Şöyle ki bu işi ilk yapmaya başladığınızda daha önce deneyiminiz olmadığı için biraz yabancılık çekebilirsiniz hem bu yabancılığı üzerinizden atıp hem de daha sonraki networklerinizle daha profesyonel ilişkiler kurup networkünüzü genişletmek için ilk olarak yakın çevrenizden başlamanız önemlidir. Ayrıca yakın çevreniz networkünüzün genişlemesi konusunda sizinle ilgili kuvvetli referans olacaktır.

Güvenilir ve Bilinir Network Marketing Şirketleri ile Çalışmak

Networkünüzü genişletmenin en temel yollarından biri de güvenilir ve bilinir bir şirketle çalışmaktır. Bilinir bir network marketing şirketi ile çalıştığınızda bu şirketin ürün ve hizmetleri zaten bilindiğinden çevrenizdeki kişiler bu ürün ve hizmetleri satın almak isteyecek hatta bu ürünleri sizin gibi satmaya başlayacaktır. Örneğin QNET gibi bir şirketle çalışmanız sizin potansiyel çevrenize ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. QNET uzun yıllardır ülkemizde hizmet verdiğinden geniş bir çevrede bilinen ve ürünleri kullanılan bir şirkettir. Bu da size güvenilir bir şirket ile networkünüzü hızlı bir şekilde genişletmenizi sağlar. QNET ile çalışmanın size neler katabileceğini öğrenmek isterseniz bu konu ile ilgiyi yazımızı okuyabilirsiniz.

Network Marketing Yaparken Hangi Kişilere Dikkat Etmek Gerekir?

Sağlam bir networkün temelinde güven ve samimiyetin yattığını unutmamak gerekir. Networkünüzü daha sağlıklı bir şekilde genişletmek istiyorsanız karşınızdaki kişilerin nasıl bir tutum içerisinde bulunduğunu gözlemlemeniz gerecektir.